Zelim da mi pomognete oko dejstva leka"detrusitol".Naime pacijent(majka-80 god)nekoliko intervencija imala je na kolenu u protekle 2 godine (endoproteza i beker ciste)i u svim intervenc.koristen kateter.Infekcija besike(eserihija)je sanirana antibioticima i tecnoscu tako da vec duze vreme nema bakterija ali ima problem UCESTALOG mokrenja i ne "zadrzavanja "mokraceu hodu a zbog problema noge tesko pokretna.Ovaj lek joj je preporucen relativno skoro alisobzirom na cenu i da ne ide na recept molila bih za savet moze li biti od pomoci i koliko dugo treba da koristi da bi se pokaz dejstvo. Hvala!

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Ovaj lek smanjuje kontrakcije mokracne besike (grcenja besike nevoljna) i na taj nacin moze da eliminise nevoljan gubitak mokrace. Naravno delovanje treba da usledi posle nekoloki dana, ukoliko su uzrok te kontrakcije. Ukoliko to nije uzrok , i cesce je problem u u slabosti misica ispod besike kada ona pda i ne postoje normalni anatomski odnosi i mokraca odlazi sama. Tu lek ne pomaze, resava se operacijom. dr Vojinov