Postovani D-re, Zovem se J. , iz Ohrida. Resila sam se da vam pisem zato sto imam dada (71 godina)koji ima probleme sa prostatom i besikom. Ima cancer besike ( i ako ima nacin da vam posaljem biopsije po e-mail) Medzutim ne zelimo da ga izlazemo na nepotrebna putovanja zato sto jedna nedela je sve uredu a druga obilno krvari i mocni kanal mi se zpusuje. Zelela bi da pogledate rezultate i ako ima spas da moze da se izvede neki hirurski zahfat da organizujemo da ga dovedemo tamo a ako ne... ne zelimo da ga izlozimo na naporna putovanja ako mu nema leka. A ako mu ima i malo nade pa da zakazemo termin. Unapred hvala

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Ovim putem mozete i poslati nalaz biopsije, ali mi nije jasno kako je uzeta biopsija, a da pri tome nije uradjena i operacija (naravno ukoliko se radi o uznapredovalom - rasirenom karcinomu mokracne besike onda se ta vrsta intervencije i ne moze izvesti na taj nacin). Ukoliko je uzrok uznepredovali tumor besike potrebno je uraditi CT male karlice i videti da li je potrebna operacija kompletnog uklanjanja mokracne besike. Posaljite nalaz PH analize i dijagnoze iz otpusnice. dr Vojinov