Molim vas da li moze od prenatala tj. skup vitamina i preparata zeljeza koje pijem jer sam trudnica, moze bit povremeno mutna mokraca, radila sam urinokulturu sterilna i ostalo je sve u redu, molim vas koji su razlozi za mutan urina?

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postoji mogucnost da urin bude mutan zbog odredjene hrane (ali i vitamina koje uzimate). Pored toga vrlo cest uzrok mutnog urina jeste i malo uzimanje tecnosti tokom dana, cime organizam mora da izbaci otpadne materije u manjoj kolicini urina, zbog cega je on i mutan, u odnosu kada se ista ta kolicina otpadnih materija izbacuje u vecoj kolicini urina kada je on bostar, odnosno manje kocentrovan dr Vojinov