Postovanje doktore! Krajem prosle godine poceo sam osjecati cudan jaci svrab na vrhu penisa (tacnije u samom otvoru na glavicu) i peckanje na kraju mokrenja. Otisao sam doktoru koji me je poslao da izvadim nalaze iz laboratorije na SE, KS, Urea, Urin. Rezultati: Urea 4.8 Spec.tez. 1030 pH kisela Proteini opal. Sedimenti: masa LE, 4-5 ER, dosta bakterija Le 4.8 Ez 4.61 Hgb 137 Sedimentacija 7|15 Rekao je da imam dosta bakterija i dao mi je tablete.Posle 10 dana sam ponovo isao po nalaz za urin, Spec.tez. 1030 pH kisela Proteini lakoopal. Sedimenti: nesto sluzi i bakterija nakon cega je rekao da trebam jos tableta piti. Treci nalaz je bio uredan. Nakon toga nisam osjecao simptome sa pocetka. Posle dva mjeseca osjetio sam iste simptome i ponovo posjetio istog doktora. Nalazi tog dana: Spec.tez. 1015 pH kisela Proteini lakoopal. Sedimenti: 18-20 LE, 1-3 ER, nesto bakterija Pio sam tablete nekoliko dana i isao da uradim urinokulturu i nakon toga sam ponovo isao po nalaze koji su bili dobri a urinokultura cista. On mi je preporucio da idem na ultrazvuk bubrega i mokracnih kanala, sto sam ucinio nakon nekog vremena.Bubrezi, besika, mokracni kanali uredni ultrazvucnim pregledom, nalaz na urin uredan. Doktor mi je savjetovao da posjetim urologa. Svrab na vrhu penisa osjecan ponekad, nekad izrazajnije a nekad ne osjecam, peckanje posle mokrenja rijetko ili nikad. Tablete koje sam pio: Doksiciklin, Ciprofloxacin, Cefalexin. Da li mi vi mozete reci u cemu je moj problem po Vasem misljenju i sta mi savjetujete. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Moje misljenje je da bi trebalo proveriti postojanje eventualne infekcije genitalnih puteva kod vas. Znaci spermokultura sa AB, bris uretre na bakteriolosku kultur sa AB ,Mycoplasmu, Ureaplasmu i Chlamydiu trachomatis. Urin na Trichomonas vaginalis. Ukoliko se utvrdi postojanje infekcije, leciti istu. Koristite prezervativ. dr Vojinov