Postovani Dr.Vojinovicu Zbog bolova u stomaku koji traju oko 2 meseca, mojoj mami je radjena urinokultura (posto su ostali rezultati bili uredu)i rezultat je: u 1 ml uzorka je izolovano oko 3000 klica Difteroidnih bacila. Nije uradjen antibiogram. Da li ovo bacili imaju veze sa difterijom? Znam da je difterija bolest gornjih disajnih organa, nosa, grla...Malo me ovo zbunjuje. Sta treba prduzeti, nacin lecenja? Hvala

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Ne treba leciti ovu infekciju vec ponovti UK za mesec adana. Znak za postojanje infekcije prisustvo bakterija vise od 100.000 u ml. Difteroidi ppredstavljaju bakterije koji su nesto redje uzrocnici infekcije urinarnih putreva. Inace Corinobacterum difterie predstavlja bakteriju koja izaziva stomacne tegobe sa ozbiljnim prolivima (difterija) sa kjima difteroidi nemaju veze.

Komentari na pitanje: #3199