Postovani Pre cetri godine operisan sam od neoplazme prostate.Izvrsena je radikalna prostektomija.Dosada se dobro osecam,uredno mokrim,nemam nikakvih tegoba. Imam 64 godine,zivim u jednom selu kod Zajecara.Interesuje me sledece: U oktobru 2007.godine napravio sam u VMA Skener stomaka i karlice i sken kostiju,rtg pluca i srca,testesteron i PSA.Sve je b.o.PSA je o,o1. Primam od lekova Decapeptyl amp i Flutamid tabl.Konzilijum na VMA je zakljucio da nastavim tu terapiju. Interesuje me da li mogu kod Vas ili eventualno u Zajecaru da dobijam navedenu terapiju ili mozda bi moglo da se nesto privremeno ukine od lekova. Na koji period da kontrolisem PSA i koju visinu PSA smatrate gornjom dobrom.

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Terapiju jedino mozete da dobijete u nadleznom urolosko cebtru. Obzirom da vam je ukljucena ta terpije, bolest, sto je utvrdjeno pregledom materijalna, nakon operativnog lecenje, nije bila lokalizovana samo na prostatu, i zato su ukljucena dodatna terapija, koja se inace ne ukljucuje ukoliko nema sirenja osnovne bolesti, nakon ovakvih operacija. PSA sto nizi to bolje. Sadasnji nalaz uredan. PSA kontrolisitai na 3 meseca. dr Vojinov