Postovanje doktore Imam jedan veoma veliki problem vec jedno dve godine.Nikako ne mogu da se izlecim od bakterije enterokokus.Pio sam razne antibiotike i isao kod mnogih doktora ali se uvek vracala.Mene zanima da li je moguce da se sperma zarazi tom bakterijom.Da li prostata ima veze sa tim.kada vrsim ejakulaciju penis mi posle toga pocrveni.Da li je sperma zarazena ili ona pokupi bakteriju pri prolasku kroz mokracne kanale.

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Penis ne pocrveni sugurno zbog te infekcije. Bakterije se obicno lokalizuju u prostati, koja daje 60% sperme, tako da su one verovatno prisutne i u spermi. Da li to treba leciti je pitanje. Ukoliko nemate tegoba, nema problema u procesu stvaranja spermatozoida, smatra se da to i ne treba leciti. Za pocetak promenite laboratoriju, posto postoji mogucnost i laboratoriskih gresaka.