Poštovani, kakva je prognoza za muškarca od 30 godina sa dg.azospermia, sa povišenim vrijednostima FSH u krvi uz odstupanje preko 100 od granične vrijednosti, dok je ostali hormonski status u granicama normale. molim Vas odgovorite što prije. unaprijed hvala

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Smatra se da ukoliko je FSH povisen vise od 4 puta, u odnosu na normalne vrednosti postoji trajno ostecenje spermatogeneze ( proces stvaranja spermatozida). Jedino sta preostaje jeste biopsija testisa, da se utvrdi da li postoji uopste spermatozoida, koji se eventualno mogu iskoristiti u preocesu vestacke oplodnje.