Hlamidija, ureaplazma, mikoplazma - bakterije koje su stvarno veoma nepozeljne ili se ne treba previse time opteretiti?!? Naime, ja vise nemam ni jednu od tih bakterija ali, pre otprilike godinu dana jedan siri krug mojih prijatelja zakljucno samnom uradili smo testove na ove bakterije i 85% nas smo imali neku od njih. Da li je to moguce, da to nije neka prevara labaratorija ili sta vec, jer ja mogu otici u cetiri razlicite, sto sam i cinila, u jednoj nemam ni jednu, u drugoj imam ureaplazmu , a npr moj suprug u jednoj nema ni jednu a u drugoj ima hlamidiju! Da li je to moguce i sta je to u stvari? Neznanje njihovo ili sta vec?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 03. 2007.
    • Radi se o tehnici kojom se dokazuju te vrste bakterija, te su mogući lažno pozitivni i negativni rezultati. Najsigurni način za identifikaciju Chlamydie(baš u takvim slučajevima) jeste PCR metoda kojom se iz urina identifikuje genetski materijal Chlamydie te je i preciznost ovog testa pouzdana.