Postovani,
    Već dve godine smo u braku i nemamo dece. Imam 34 god a supruga 26.Nakon serije ispitivanja i laboratorijskih pretraga, spermogrami,spermokulture, biohemija semene tecnosti, postavljena je Dg: oligoasthenospermia. Savetovano je da nastavim sa terapijom Menopur amp 75i.u. i polivitaminskom terapijom. poboljsanja su neznatna. Nemamproblema sa erekcijom i ejakulacijom niti varikocelu, ne pijem alkohol,pusac sam. Nalaz spermograma:
    zapremina ejakulata: 3.2ml
    likvefakcija 30min
    pH 7.4
    broj spermatozoida 4.4mil/ml
    vitalnost 53%
    progresivno pokretni 0%
    pokretni 34%
    leukociti 4-5 u vidnom polju
    patoloske forme 64%
    permokultura: zasejane podloge su ostale sterilne
    biohemija semene tecnosti:
    kisela fosfataza: 1.11
    cink 2.0
    fruktoza 18.6
    cink/fruktoza 0.11
    alfa glukozidaza 14.7
    karnitin 342.5
    Ovo je nalaz 5 nedelja nakon terapije Menopurom, prethodni rezultati su gotovo identicni. Nalaz ginekologa za suprugu je normalan.Ovim putem Vas molim za savet i misljenje u vezi dalje terapije i eventualne vestecke oplodnje kod nas. unapred HVALA

    Odgovoreno: 21. 03. 2007.

    • Da bi došlo do regeneracije spermatozoida potrebno je da prodje 64 dana koliko traje njihov ciklus, te se ne može očekivati odmah poboljšanje nakon 5-to nedeljene terapije. Za ubrzanje spermatozoida psotoje i drugi lekove. Što se tiče veštačke oplodnje obzirom na broj spermatozoida možete biti kandidat za jednu od metoda IVF ili ICSI.