Postovani, vec par dana imam slabe bolove u donjem delu trbuha koji se sire i ka testisu.Takodje, osecam bolove i u krstima i sire se ka gluteusu i levoj nozi.Bol uopste nije jak i uglavnom mi smeta dok sedim,a dok hodam ga skoro i ne osecam.Sta to moze biti i da li je opasno? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 10. 02. 2008.
    • Bolovi koji se sire prema nozi su najverovatnije posledica lumbalnog sindroma (isijas). Ponekad, kada kamen iz bubrega krene, taj bol se siri ka preponi i testisu iste strane,ali bol nije vezna za sedenje ili stajanje vec se javlja u svakom polozaju. Da bi bili sigurni da nije problem sa bubrezima, potreban je jedan pregled jutarnjeg urina i UZ bubrega. Ukoliko je nalaz uredan javiti se reumatologu. dr Vojinov