postovani doktore radio sam spermogram,ukupna kolicina 2-3ml,broj sperm.41.000.000,jako pokretnih 30%,slabo pokretnih 25%,nepokretnih 45% al se u preparatunadje malo celija spermatogeneze i 6-8 leukocita,radio sam briseve uretre na klamidije i bakterije i spermo i urino kulturu i sve je negativno,al 18 mj radimo na bebi i neide sta bi mogao biti uzrok,hvala

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Normalan broj je preko 20 miliona u ml, i preko 40 miliona u ukupnoj kolicini ejakulata. Malo celija spermatogeneze vas ne zanima posto imate dovoljan borj spermatozoida (sto nije bas logican nalaz). Lkc 6-8 - prisustvo infekcije. Leciti infekciju, bez obzira sto su oni testovi negativni (uraditi i briseva na Mycoplasmu i Ureaplasmu urealiticum i urin na Trichomonas vaginalis). Potom nesto od terapije za ubrzanje spermatozoida. dr Vojinov