Detetu je pre cetiri godine postavljena dijagnoza Varicocele lat. sin, a u to vreme je imao bol u levoj mosnici. Jos je u izvestaju navedeno da objektivno nema torzije niti zapaljenskog procesa i da je prisutna varicocela srednjeg stepens. Interesuje me koliko je ova bolest zivotno opasna i u kojim slucajevima mora da se operise, a takodje zna li se sta je prouzrokuje (ima li mozda veze sa operacijom preponske kile u drugom mesecu zivota.Sada decko ima 19 godina. Juce mu se pojavio bol u predelu stomaka sa leve strane ka preponi.Da li uzrok tog bola moze biti varicocela.Decko je dosta fizicki aktivan, tj. bavi se karateom i fudbalom. Hvala.

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    •  Prosirena vena nema veze sa predhonom operacijom. Obicno ide bez tegoba ali moze i da daje tegobe slicne tegobama vaseg sina. Uzroci su anatosmki odnosi krvnih sudova i genetska slabost istih. Operise u slucaju loseg spermograma, najkasnije do 35 godine zivota. Ukoliko je spermogram uredan, potrebne su samo kontrole na godinu dana. dr vojinov

Komentari na pitanje: #2950

    • A dali do varikocele moze dovesti neki udarac u testise teoretski