Postovani doktore, imam 22 godine i problem koji imam je sledeci: bio sam 2 puta kod dermatologa u studentskoj poliklinici zbog prosirene vene (debljina kao igla) na samoj glavi penis (glavicu) i doktorka mi je prepisala dactanol i acidi borici tecnost. Napominjem da nikada nisam imao sexualne odnose, niti da imam neke bolove, niti sam ikada pre imao problema sa muskim polnim organom. Vena nikada nije iste velicine tj. nekad se smanji, nekad potpuno nestane, nekad se vrati i tako sve u krug vec poslednjih par meseci. Da li je to nesto strasno i u cemu bi mogao biti problem?

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    •  Ukoliko se stvarno radi o veni , onda ne postoji problem, posto na toj strani penisa prolazi jedna velika vena (v. dorsalis penis) kojom protice dobar deo krvi koja se vraca iz penisa ka srcu i u zavisnosti od protoka ona menja svoje dimenzije. Nije potrebno lecenje.