POSTOVANI, Molila bih Vas da mi protumacite nalaz suprugovog spermograma (40 god, pusac, ne pije lekove, nije bilo operacija, dvoje dece). Volumen - 6ml izgled – belicast miris – specifican ph – 7.7 konzistencija – viskozna vitalnost spermija – osrednja broj spermatozoida 42 x 10 na 6 mm³ bakterije – malo primedbe – 6-8 le u vidnom polju ukupno pokretnih – 42% progresivno pokretnih – 12 % pokretnih – 30 % nepokretnih – 58 % normalne celije – 97 % abnormalne celije – 3 % makro – 1 % duple glave – 2 % fruktoza – 16.8 mmol/l kisela fosfataza – 4.9 x 10 na 6 n/l Spermokultura: Kultura ostala sterilna. Zamolila bih Vas, ako je nalaz los, da mi kazete sta se moze uraditi da bi doslo do poboljsanja i koje eventualno preglede treba jos uraditi. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    •  Nesto manje poretnih spermatozoida i prisustvo infekcije. Uaditi briseve uretre na bakteriolosku kultru sa AB, Mycoplasmu , Ureaplsmu i Chlamydiu trachomatis. Leciti infekciju i dva meseca nakon izlecenja ponoviti spermogram dr Vojinov