Postovani doktore, vec 3 godine "vodim borbu" sa cestim upalama mokracnog mjehura. Bol koji osjecam je pri zavrsetku mokrenja i nakon mokrenja, jak tup bol. Prije 2 sedmice sam pila amoksicilin i tegobe su nestale. Ali prethodna tri dana se pojavio drugaciji bol nego inace, bol tokom mokrenja, jak ostar bol. Da li je ovo takodje simptom cistitisa ili je u pitanju nesto drugo? Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    •   Takve tegobe moze dati upala mokracne besike. Potrebno je lecenje mesec dan sa tri razlicita antibiotika, prema urinokulturu. Lecenje od svega nekoliko dana nije dovoljno,narocito u slucaju ucestalije javljanja. Razmisliti eventualno o prevenciji . dr Vojinov