Postovani Dr. Vojinov, Pre dvadesetak dana poceo sam da osecam bolove u levom testisu, koji nisu vise toliko intenzivni kao u pocetku ali su i dalje prisutni. Obratio sam se urologu koji je konstatovao sledece: "penis je urednog nalaza, oba hemiskrotumasu uredne preb jenost sa normoponiranim testisima koji su urednih dimenzija, konzistencije i koji nisu palpator.. ( izvinjavam se ali veoma je necitko) bo no osetljiv desni pasemenik je urednog nalaza, levi pasemenik zadebljalog repa koji je bolno osetljiv na palpaciju, levo varikocela pocetna, oba kilna kanala su uloziva na vrh prsta. Dat savet o mirovanju." Naknadnim pregledom urina su nadjene bakterije, pa me zanima da li je potrebno izvrsiti neka dodatna ispitivanja i da li je potrebno da uzimam antibiotike, sta biste mi Vi savetovali. Pozdrav

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Ukoliko je konstatovana upala repa epididima, potrebni su antibiotici. Ukoliko tegobe nisu izrazene , uraditi prvo testove na infekciju briseve uretre, spermokultura sa AB , i onda ukljuciti AB. dr Vojinov