Pozdrav, Nadam se da cete me uspjeti barem malo usmjeriti kuda dalje, naime imao sam jednu noc napad mokrenja, koje je trajalo oko pola sata, uz jako pecenje, to se smirilo ali mi je ustala iziritiranost mokracne cijevi , pa ima vec 3 mjeseca. simpomi su: pecenje(srednje jačine) za vrijeme i poslije mokrenja, osecaj topline izmedju analnog otvora i testisa,bol u preponama povremeno. radio sam ultrazvuk u pokazao je navodno upalu dijela prostate i sjemene kesice 1. bris uretre pokazao je stapyilococcus epidermidis,hlamidija(negativna), dobio sam therapiju doxycyclinum 100mg 2x1, 7 dana. stanje bez promjene - nakon toga mi je doktor propisao 7 dana 2x dnevno garamicin+ceporex stanje bez promjene ali sam ponovo kod drugog ljekara uradio ultrazvuk (trus) i nalaz uzv je uredan ali simptomi su ostali isti, pecenje za vrijeme i poslije mokrenja radio sam ponovo bris uretre i spermokulturu-ista bakterija staphylococcus epidermidis-ali doktor kaze da ona ne moze uzrokovati moje probleme, i rekao mi je da jedino preostaje da radimo uretrocistoskopiju. odlucio sam da promjenim ljekara i on mi je ponovo radio TRUS i manualno dirao prostatu koja je osjetljiva na dodir i izlazi tecnost: rekao je iako nema bakterja da je ipak upala vjerovatno, uzv bubrega je pokazao malo pijeska ali kaze da je zanemarivo.nalaz urina i krvi uredni th: ciprofloksacin 500mg 14 dana,metrodinazol 5 dana, prosta-metto(biljni) i E-vitamin, evo nakon 7 dana nema promjene, smiri mi se sve 2 dana i onda se ujutro probudim i i nakon mokrenja przenje, mlaz je normalan ali uz osjecaj suzenosti kanala. PITANJE ZA VAS: 1.dali da se ipak odlucim za cistoskopiju i dali je mnogo bolno? 2. zasto nema odgovora na terapije? 3. zasto je i dalje staphylococcus epidermidis jos tu nakon silnih antibiotika i dal bi ipak on mogao biti uzrocnik?? inace moje opste stanje je odlicno, osim psihickog zamora zbog svega ovoga koje me dovodi i do depresije Bio bih Vam mnogo zahvalan kada bih mogao barem malo uputa dobiti, hvala

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Leciti Staphylococcus mesec dana sa tri vrste antibiotika prema antibiogramu. Utopljavanje, ne voziti bicikli, cuvati se prehlade. NE raditi uretrocistoskopiju. Kornam tbl a 2 mg uveče mesec dana dr Vojinov