Postovani doktore, imam 29 god. i zadnjih par mjeseci imam bolove (istina ne mnogo jake bolove) sa desne strane pri korijenu penisa. Poceli su nakon podizanja i nosenja veceg tereta (namjestaja) uz stepenice. Zbog sumnje na preponsku kilu bio sam na pregledu kod hirurga i rekao mi je da nemam kilu, ali da imam jako otvorene ingvinalne kanale sa obije strane i napregnute misice u toj oblasti. Hirurg mi je takodje rekao da nije potrebna intervencija i da normalno radim sve poslove. Ja sam ipak mirovao od tada (nisam isao u teretanu, izbjegavao sam teske poslove itd.) ali evo skoro 6 mjeseci od tada i dalje osjecam nekad jace, a nekad manje izrazene bolove u tom dijelu. Bolovi sa desne strane su izrazeniji kada ipak moram da podizem neki teret i nakon toga, poslije par dana, se smanje. Pored toga, ono sto me dalje zabrinjava jeste sto u poslednje vrijeme, u toku erekcije bol (povrsinski bol, vise u vidu proboda i bockanja) se javlja i na penisu i to od korijena penisa do skoro ! sredine penisa sa te desne strane. Nakon ejakulacije i par sati poslije, bolovi i na penisu i na desnoj strani pri korijenu penisa potpuno nestanu. Takodje, u danima sa redovnim seksualnim odnosima bolova skoro i da nema. Interesuje me koje su moguce dijagnoze i sta preduzeti? Unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    • Potrebno je iskljuciti postojanje infekcije genitalnih organa, u prvom redu upalu prostate koja daje takve tegobe. Uradite sledece testove - spermokultura sa AB, urin na TRichomonas vaginalis, bris uretre na Chlamydiu trachomatis , Mycoplasmu i ureaplasmu , kao i bris uretre na bakteriolosku kulturu sa AB i na kraju urin na Trichomonas vaginalis. Na taj nacin ce te potvrditi ili iskljuciti postojanje infekcije i naravno leciti ukoliko je to potrebno. dr Vojinov