Postovani doktore,  pre svega da Vam se zahvalim u svoje i u ime svog decka na odgovoru. Na  pregledu kod urologa dijagnostikovan mu je Balanitis ac i Frenulum  breve. Doktor je prepisao daktanol i kontrolu za 7 dana i predlozio mu  ili kompletno obrezivanje ili neku drugu opciju (valjda zasecanje  frenuluma ili tako nesto). Sta je po Vasem misljenju bolja opcija i kako  tece oporavak posle operacije u oba slucaja?  Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 31. 01. 2008.
    • Obe operacije proticu uredno, uz apstinenciju od oko 3 nedelje do mesec  dana. Ukoliko postoji samo kratak frenulum potrebno je uraditi tu vrstu  operacije *frenulotomija* koja je jednostavnije i oporavak krace traje.  Ukoliko samo to postoji nema potrebe za uklanjanjem citave kozice  *cirkumcizija-obrezivanje*   dr Vojinov

Komentari na pitanje: #2741

    • Frenulotomija. Koliko traje oporavak i koliko treba biti u totalnom mirovanju? Nakon koliko vremena su moguće normalne aktivnosti kao hodanje i odlazak na posao... Unaprijed hvala.