Molim vas ponovo se javljam vezano za urin trudnica sam 20 nedelja nemam  nikakvih bakterija samo mi je so pojavljuju 8-10 eritrocita,i to je  stalno, sta bi mogao bit uzrok?

    Odgovoreno: 29. 01. 2008.
    • Prisustvo eritrocita u urinu moze biti posledica sitnog kamenja u  bubrezima koji kada udaraju o zidove mokracnih kanala struzu epitel i  dovode do pojave eritrocita. Postoji i mogucnost povecane propustljivosti  bubrega u trudnoci za eritrocite iz krvi.Kod nekih upala mokracne besike  mogu se pojaviti i eritriciti u mokraci, ali i kod brojnih drugih  oboljenja. Moj savet je da date urinokulturu sa AB i tri jutarnja  urina(tri dana za redom svaki dan) i proverite da li se to i dalje javlja.  Ukoliko nema bakterija, a UZ bubrega i besike uredan, potrebno je javiti  se nefrologu.