Postovani doktore,posto ne ostajem trudna,muz je otisao da se uradi  spermogram.Mozete li mi rastumaciti rezultate?  Volumen:3,8  PH:7,6  Viskoznost:normalna  Likvefakcija:25  Spermatozoida/ml:64,0  Spermatozoida/V:243,2  Leukocita:5,0  Okruglih celija:nema  Zivih spermatozoida:48  Nezivih spermatozoida:52  Progresivno brzo:16  Progresivno sporo:16  Neprogresivno:22  Nepokretni:46  Normalnih formi:0,49  Abnormalnih formi:0,51  Inicijalna fruktoza:prisutna  I takodje,imam jos jedno pitanje:Ako je prethodni spermogram pokazao da  je bilo 18 do 20 leukocita,da li je i kako je moguce da se broj  leukocita smanji (u ovom spermogramu na 5,0) bez upotrebe ikakvih  lekova,cajeva,preparata?  S postovanjem

    Odgovoreno: 29. 01. 2008.
    • Moze da varira broj leukocita, ali ono sto nevalja u ovom spermogramu  jeste manji broj brzih spermarmatozoida, koji su najbitniji za oplodnju,  kao i prisustvo infekcije, koja moze biti uzrok obog ostecenja  pokretljivosti spermatozoida. Postrebni su testovi na infekciju i njeno  lecenje.