Postovani doktore!  Uradio sam spermogram pre 5 dana,utvrdjeno je da imam oligospermiju i  asthenospermiju,pokretljivost spermatozoida je 15%,receno mi je da cu  najverovatnije morati da se podvrgnem hiruskoj intervenciji usled  varicocele.broj leukocita mi je 7-8.Zanima me da li postoji mogucnost  lecenja terapijom,tj. lekovima ili je operacija neophodna?Imam 31  godinu,nemam dece.U nadi brzog odgovora,  S postovanjem!

    Odgovoreno: 29. 01. 2008.
    • Povisen broj leukocita, ukazuje na postojanje infekcije, te je potrebno  prvo uraditi testove na infekciju.Ukoliko je nalaz negativan, operacija je  neophodna jer drugi nacin za saniranje tog problema ne postoji,a ukoliko  se ista ne uradi do 35 godine smatra se da je testis toliko ostecen da,  operativno lecenje varikocele tada ne svrhe.