Vec jedno dve godine imam probleme sa bakterijama koje mi smetaju i  pojavljuju se u mokracnom kanalu.Radi se o enterococusu ako sam se dobro  izrazio.Vadio sam briseve i pronasli su mi tu bakteriju.Dobio sam  terapiju u vidu Panklava i posle toga i Amosicilina.Pomagali su mi  periodicno ali se bakterija uvek vracala.  Supruga je isto vadila bris i nije imala tu bakteriju.  Znaci uvek posle izbacivanja sperme penis mi pocrveni i malo me pecka.

    Odgovoreno: 29. 01. 2008.
    • Pored te bakterije postoje i brojne druge koje mogu biti uzrok casih  tegoba. Potrebno je uraditi briseve na Chlamydiu,Mycoplasmu i ureaplasmu  kao i bris na bakteriolosku kulturu sa AB, urin na Trichomonas vaginalis.  Ponovite i spermokulturu , ali u drugoj laboratoriji.