Imam jedan problem vec desetak dana i ne znam sta da radim.  Naime sa leve strane vrha kozice penisa pojavio se neki otok,vidljiv je  kada povucem kozicu i izgleda kao neka upala.Otok se nalazi na vrhu  kozice sa donje leve strane tu je kozica vidno zadebljana,takodje i  iznad toga na mestu ispod glavica nalazi se otok,ali on polako nestaje  dok se onaj na kozici smiri pa ponovo pojaca.  Ne osecam peckanje pri mokrenju,nema crvenila,nema kondiloma,nije fimoza  i nema smegme niti se oseca bilo kakav miris,jedino je prisutan bol  prilikom pokusaja penetracije ili masturbacije kada se pritisne taj  otok.  Povremeno nakon ispiranja vodom ili kamilicom osetim blagi svrab na tom  mestu.  Sta da radim,da li je u pitanju neka infekcija i postoji li neka mast  koja moze da se nanosi bez eventualnih kontraindikacija?

    Odgovoreno: 29. 01. 2008.
    • Verovatno se radi o lokalnoj upali i reakciji limfne zlezde. Ne znam da li  postoji ta promena i na kozi u vidu crvenila , ukoliko je koza mirna, a  pipate to zadebljanje,nije potrebna mast vec antibiotik npr Dovicin caps  100 mg 2 x 1 tokom 5 dana.   dr vojinov

Komentari na pitanje: #2671

    • Kod dece od 12 godina koji antibiotik i koja doza sme da se koristi?

    • Postovani imam jedan problem, naime posle donosa pre par dana po zavrsetku kozica kod frenuluma tj ispod glavica penisa pocela je da otice kao da se vodom puni tako nesto, tog dana samposao kod lekara i on mi je to stiskao i kad je stiskao po malo me boleo al kao peckanje, i izvadio mije krvnu sliku koje je dobra bila stim sto su mi bili poviseni leukociti tj navodno neka kao upala al ja nista ne osecam, i na kraju mi je rekao kao da mi je ta oteklina alergiska reakcija i dao mi je neku alboznu kiselinu ili takonesto sad neznam tacno da natopim gazu i da drim tako po 20min 3 puta na dan, ali posle njegove kontrole kad sam stigao kuci otok je poceo da opada iako nisam stavljao obloge, kasnije sam stavljao obloge 2 dana i to mi je skroz proslo, imao sam odnos sa zenom posle toga i opet mi je posle odnosa poceo otok sta da radim?