Postovani doktore mom decaku od 10,5 meseci na sistematskom pregledu sa  6 meseci konstatovano je da se levi testis nije spustio,PEDIJATAR u  kartonu ima upisano da tako nije bilo na predhodnim pregledima, dok  urolog tvrdi da se on nije ni spustao pa predlaze operaciju kada dete  bude staro 18 meseci.Kakva je to operacija? Da li se radi pod totalnom  anestezijom i koliko dete ostaje u bolnici?Da li moze imati  posledica?Inace desni testis je u redu.Unapred zahvalna mama

    Odgovoreno: 23. 01. 2008.

    • Moze imati posledica,ali ukoliko se ne operise. Testis se spusta  operacijom u skrotum. Ukoliko se ne spusti propada do pete godine i  postoji mogucnost nastanka tumora testisa na njemu. Znaci nemate dilemu.   dr Vojinov