Postovani doktore Vojinov.Pre otprilike pola godine osetio sam nelagodu  oko desnog testisa vise kao tenziju u predelu oko testisa.Bio sam na  pregledu kod urologa pregledao je oba testisa i prostatu .Konstatovao je  da su testisi u redu,prostata ogranicena i blago osetljiva .Dobio sam i  uput za sonografiju testisa kao i ejakulat i mokraca na gljivice i bris  uretre na Hlamidiju Ureaplasma. Uz testisa je ukazao na blagu  inflamatornu leziju desnog epidimitisa a brisevi i uzorci ejakulata i  mokrace su bili negativni . Temperaturu nisam imao pio sam dovicin a  nakon njega i cipronal 10 dana.Posle izvesnog perioda osecam ponovo  nelagodu ,kao podrhtavanje u desnom testisu i blagi pritisak u donjem  desnom delu ledja koji se spusta niz desnu butinu do potkolenice.Uradio  sam i Uz prostate bubrega i besike i sve je ok.Moram da napomenem da sam  pre par godina imao sportsku povredu dislokaciju prsljena ,da li je  moguce da je neki zivac prignjecen i da prourokuje refleksni osecaj u  regiji na!  koju se zalim. Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 01. 2008.

    • Vase tegobe mogu da potici i od upale epididima, ali ukoliko se bol spusta  u natkolenici, ipak je prvenstveno neophodan pregled neurologa zbog moguce  kompresije kicmenih zivaca.   dr Vojinov