Postovanje DR.Vojinov,imam 27 god.moj problem je retencija desnog  testisa koji je velicine manjeg oraha i nalazi se odmah iznad korena  penisa,lijevi je u normalnom polozaju,nemam nikakvih problema mislim na  bolove i sl.ni u kojem pogledu mi nesmeta to sto je na tom mjestu,jedino  malo straha od udarca lopte.Mene interesuje dali je moguce imati  potomstvo ako je samo jedan testis u funkciji,dali je potrebno  odstraniti testis koji nije u funkciji s obzirom da nemam nikakvih  problema i dali se moram odmah javiti doktoru s obzirom da nikada nisam  isao kod doktora po ovom pitanju,unaprjed Vam se zahvaljujem s nadom da  cete mi odgovorit,HVALA

    Odgovoreno: 23. 01. 2008.

    • Funkcija tog testisa ukoliko je tako mali je izgubljenja. Potrebni su  redovni samo pregledi tog testisa i ukoliko primetite primenu na njemu u  vidu cvorica ili uvecanja, javite se odmah urologu. Potomstvo mozete imati  i sa jednim testisom. Uradite spermogram i antispermatozoidna AT u spermi  i serumu.   dr Vojinov