Postovani dr Vojinov,  mojoj supruzi (koja je u trudnoci 9 nedelja) je utvrdjeno papanikolau  testom VI grupa i odredjena joj je terapija nistatin vaginalete. Njen  ginekolog je savetovao i meni da koristim nistatin mast. Inetresuje me  na sta se odnosi nistatin mast kod muskarca i da li je potrebno da i ja  idem na pregled kod urologa. Isto tako me interesuje da li smem da  pocnem terapiju bez konsultacija sa urologom.  Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Nistatin se koristi kod gljivicnih oboljenja. Mnogo bolja mast je  Canesten. Mazite dva puta dnevno ujutru i uvece, bez obzira sto nemate  nikakvih promena. Terapija traje dve nedelje. Nije potrebna dalja  konsultacija urologa. Koristite prezervativ do kraja terapije.   dr Vojinov