Postovani doktore,  bila bih vam veoma zahvalna kada biste mi odgovorili posto imam velike  tegobe. Unazad vec nekoliko meseci osecam bol u predelu besike,  mokracnih kanala (narocito boli na dodir kada se obrisem nakon  mokrenja).  Ponekada se smiri kada pocnem da pijem antibiotike, ali sve bukne  ponovo.  Nalazi urina su pokazali mnogo urata, mnogo epitelnih celija i malo  bakterija.  Par puta se pojavila u mokraci neki crveni koncici.  Doktorka kaze da je ultrazvuk normalan i da je sa mnom sve u redu.  Sta mislite da bi mogao da bude problem?

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Postoji mogucnost da se kod vas radi o upali kako mokracne besike tako,  ali i mokracnog kanala. Posto se nakon uzimanja antibiotika, stanje  popravlja, verovatno se radi o bakterijskoj infekciji, ali za neke  bakterije je potrebno duze lecenje. Moj savet je dati uradite bris uretre  na Chalmydiu, Mycoplasmu i Ureaplasmu, kao i na bakteriolosku kulturu sa  AB i po dobijanju rezulatta ,ordinirati AB.   dr Vojinov