Postovani,molim Vas da mi rastumacite muzev nalaz spermograma:  Makroskopski pregled sperme  Kolicina:2,0 ml  PH vrednost:8,0  Likvefakcija u toku 30 min.: DA  Opsti pregledni utisak  Spermatozoidi:30x10/6 (deset na sestu,citajte)/ml  60x10/6 (deset na sestu,citajte)/celom ejak.  Diferenciranje u eozinofilskom testu  1/2 sata p.e. 0,62 zivih, 0,38 mrtvih  2 sata p.e. 0,38 zivih, 0,62 mrtvih  4 sata p.e. 0,18 zivih, 0,82 mrtvih  Diferencijalni spermiogram  Nepravilne glave: 0,08  Nepravilnog srednjeg dela: 0,04  Nepravilnog repa: 0,06  Na izbrojane celije  Normalnih:0,82  Patoloskih:0,18  Nezrelih:  (spermida,spermatocita,spermiogonija)  Ostalih celija:  (Epitela,spermiofaga,leukocita)  Dopunska ispitivanja  Inicijalna fruktoza:11,1  Referentna vrednost:5,55 do 33,3 mmol/l  U nativnom preparatu 1/2 sata p.e.  nadjeno je oko 0,40 progresivno pokretnih i oko 0,20 slabo pokretnih  spermatozoida i 18-20 leukocita  U napred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Nesto manja kolicina sperme (sto moze biti uzrok krace apstinencije),  dobar broj spermatozoida , kao i relativno dobra pokretljivost. Jedino  lose je povisen broj leukocita u spermi 18-20, sto ukazuje na postojanje  ingekcije genitalnog trakta. Potrebni su testovi na iinfekciju i njeno  lecenje.   dr Vojinov