Zamolila bih Vas ako mozete da mi pojasnite sve o bakteriji proteus  mirabilis? Prolikom pregleda ustanovljeno je da moj verenik ima tu  bakteriju.Oseca bolove u testisima vec duze vreme, pa je uradio bris i  rekli su nam da je bol prouzrokovan zbog ove bakrerije, kao i da se  prenosi seksualnim putem!Primio je 5 injekcija, i nastavio lecenje  lekovima kao i cajevima.Medjutim, taj doktor nije ulivao veliko  poverenje zato vas molim da nas informisete vise o tome1 P.S. Ja sam  ginekoloski pregled obavila odmah posle njega i sa mnom je sve u redu!  Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 14. 01. 2008.
    • Bolovi poticu od hronice upale prostate tom bakterijom. Ona pripada grupi  bakterija koje relativno cesto izazivaju infekciju urogenitalnog trakta.  Ukoliko partner ima , ne znaci da je i vi morate da je imate, iako se  pronosi seksualnim putem. Problem svih tih infekcija kod muskaraca jeste  otezano lecenje zbog toga sto lekovi vrlo tesko prodiru u prostatu, te je  potrebno duze lecenje, uz mogucnost da se bakterija ponovo pojavi i nakon  terapije. Treba biti uporan.