Vise od godinu i po dana lecim se od razlicitih bakterija na glansu.Prvo  mi je bila nadjena E.Coli,pa zatim Candida(nju sam izlecio),pa onda neka  druga bakterija i tako u toku ovog vremena se promenilo jedno 4 vrste  bakterije(trenutno je Klebsiola).Upotrebljavao sam antibiotike duze  vreme(i vise se plasim da ih koristim),mazao Gentamicin itd. ali one se  uporno vracaju.Sve je to praceno bolom na glansu,koji se javlja prilikom  dodira.   Kako da se resim ovih upornih bakterija???  Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 14. 01. 2008.
    • U principu sve te bakterije kao i gljivice, predstavljaju normalnu floru koze i ponekad mogu da postanu patoloske (izazovu oboljenje). Problem tih razlicitih bakterija moze biti i u sami laboratorijama, kada se postavlja pitanje da li su i ti nalazi tacni. Ukoliko je vasa tegoba jedino preosetljivost na dodir , to ne treba ni leciti i ja iskreno mislim da to i ne potice od bakterija, jer ce one uvek biti izolovane. Koristite, ukoliko morate, neku neutralnu kremu i sigurno problem vremenom prolazi.  dr Vojinov