Poštovani doktore,  imam 23 godine, povremeno, prilikom vršenja nužde, pri naprezanju,  izlučuje mi se mala količina sekreta iz penisa beličaste boje (verovatno  eksprimat prostate). Takođe počeo sam da osećam blag bol, više kao  tištenje u donjem delu stomaka, češće sa desne strane. Da li ovi  simptomi ukazuju na upalu prostate i na mogućnost postojanja neke  bakterije?  Hvala na vašem vremenu i odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 01. 2008.
    • Ukazuju na moguce postojanje jedne upale prostate.Potrebno je dati  spoermokulturu sa AB (pregled sperme na bakterije) i uraditi briseve  uretre na bakteriolosku kulturu kao ina Chlamydiu , Mycoplasmu i  Ureaplasmu uz primenu AB nakon toga. Koristiti prezervativ   dr Vojinov