Moj neresivi problem je eserihia coli . Direktno cu preci na pitanje,  imam 37 god. u trudnoci pre 7 god. sam prvi put imala vece probleme i od  tad sveke godine jednom ili dva puta godisnje tegobe sa bakterijom se  vracaju.Trenutna kolicina bakterije mi je preko 10 000 000 Klasicno  uradim antibiogram i po njemu mi se odredi terapija. Gomila injekcija,  antibiotika, cajeva , brusnica... sve to donekle pomogne ali se  problem ponovo vraca. Interesuje me vakcina koja se pravi na Torlaku,  da li je efikasna , na koji nacin dobiti uput, da li se placa koja je  procedura? Zivim u Zrenjaninu, da li se na vasoj klinici moze ozbiljnije  resavati ovaj problem? Molim Vas za savet ili mozda postoje neke move  metode i novi lekovi. Forumi su puni raznih saveta ali cini mi se da je  to vec sve vidjeno. Zahvaljujem se unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 01. 2008.
    • Potrebno je kod Vas uraditi prevenciju, sto znaci da kada nemate infekciju  uzmete npr Nofocin tbl 1 dnevno nedelju dana, svaki mesec tokom 6 meseci  ili da vidite dali se te infekcije javljaju nakon seksualnog odnosa.  Ukoliko se javljaju 24 h nakon odnosa, onda uzmete pola tbl Ciprocinala i  popijete do dva sata nakon odnosa. Torlak, morate sami nazvati te  informacije o ceni ne znam ali mozete probati i sa vakcinom ukoliko ovo ne  uspe.   dr Vojinov