IMAM 20 GODINA I PROBLEM NESPUSTENIH TESTISA. INTERESUJE ME KOLIKIO JE  KOMPLIKOVANA HIRUSKA INTERVENCIJA SPUSTANJA TESTISA, KOLIKI JE  POSTOPERATIVNI OPORAVAK,TAKODJE ME INTERESUJE KOLIKO JE KOMPLIKOVANO  LECENJE U KOLIKO TESTISI NE PROIZVODE HORMONE ILI SPERMATOZOIDE. MOLIM  VAS ZA BRZ I DETALJAN ODGOVOR. UNAPRED HVALA.

    Odgovoreno: 14. 01. 2008.
    • Problem nespustenih testisa jeste u cinjenici da oni trpe ostecenja  ukoliko se ne nalaze na svom normalnom mestu, a ta ostecenje mogu da  dovetu do ostecenja procesa stvaranja spermatozoida ali i pojave tumora  testisa. Opericija nije problematicna ukoliko se nalaze blizu skrotuma,  medjutim problemi ukoliko se oni nalaze u trbuhu ili dalje u preponama  postoje. Operacija je neophodna da bi oni bili dostupni pregledu zbog  eventualnog pojavljivanja utmora na takvim testisima