Postovani doktore Vojinov lecim se vec 3 meseca od prostatitis   chr.st.post    urethritidem nonspecificam,vec sam vam pisao i molim vas da mi   odgovorite    da li ovo moze potpuno da se izleci bez ostatka posledica. Posle svih   pretraga imam recidiv urea plazme a proteus mirabilis vise nemam jer   sam    ga lecio.Po anti biogramu ostao je samo klindamicin osetljiv a sve   ostalo    rezistentno i to je trenutna terapija 3x600mg 10 dana uz kornam,puno   tecnosti,brusnice,cinka.Urolog mi je prepisao orvagil 3x400mg sve vreme   i    molim vas da mi kazete da li je to u opste potrebno.Tegobe su sada   znatno    smanjene ali sve to dosta dugo traje pa sam zabrinut ali i veoma uporan   da    to resim,malo bolje mokrim.

    Odgovoreno: 04. 01. 2008.
    • Sama rec hronicni oznacava nesto sto traje dugo i lecenje uopste hroncnih  upala prostate je tesko jer lekovi vrlo tesko prodiru u prostatu. Morate  biti uporni i vase tegobe imaju i uzrok a to je sada Ureaplasma. I kada  nju izlecite tegobe ce biti preisutne jos neko vremei povremeno se ponovo  javljati narocito zimi. Orvagil je neophodan ukoliko ga ima u AB. Lecite  ureaplasmu, pazite da se ne prehladite i vremenom ce se tegobe smiriti.  Uzimajete Zn tbl 2 x 1   dr Vojinov