postovani doktore,pisem iz skopje,hocu da pitam sledece:bio sam na   urolog    poradi pojave naglo crvenila na glancu koje se pojavlja nakon   ejakulacije    i onda ja mu stavim malo razregjenog alkohola i za par sati nestaje, pa    urolog sumljao na gonorea pa mi e dao lekarstva koi sam pio 10 dana,pa   posle 1 mesec dana ponovo sam pio uste 7 dana.nakon sam ponovo na vrhu   penisa pojavilo crvenilo pa onda sam pio 2g azitromicin(sumamed) i   ponovo    se javlja isto .pre 10 dana sam uzimao amociklaf 500mg .sad ponovo isto   se    ponavlja!SVE OVO VREME OSECAM NEKA MALA MALA BOL(SMETNJA) U DESNIM   TESTIS    I DESNE STRANE IZNAD NJEGA.PA HTEO SAM VAMA PITATI DALI TO MOZE DA JE   Trichomonas I KOI LEKOVA MI PREPORUCITE!MOMENTNOM NE MOGU OTICI U   BOLNICI    PA MOLIM VAS ZA SOVETU?UNAPRET VI BLAGODARAM ,POZDRAV !?????

    Odgovoreno: 04. 01. 2008.
    •  Ovaj bol u desnom testisu i strukturi iya njega koja se yove epididim  poticu od upale(infekcijeje) bakterijama koje se prenose kod mladih ljudi  seksualnim putem, ulaye kroy mokracni kanal (zato iste imali i pojavu  crvenia) i odatle se sire genitalnim kanalima do epididima i izazivaju  upalu. Trichomonas ne izaziva upalu testisa i epididdima vec je najcesci  uzrocnik Chlamydia. Nema potrebe za uzimanjem lekova za Trichomonas vec  kada budete u mogucnosti uradite urin na Trichomonas vaginalis i znacete  da li ga imate ili ne. Za sada Vam savetuje 15 dana Ciprocinal tbl 500 mg  2 x 1. Nako toga kontrola brisa uretre na Chlam i spermokultura sa AB.   dr Vojinov