Postovanje dr.Ima vise od pola godine kako imam problema sa  mokrenjem,isprva sam mokrio cesce da bi zatim pocela i mokraca da se  "oseca" na ribu.Bio sam kod urologa i on je rekao otprilike nesto u  smislu da to nije nista,da sam mlad (imam 33 god.) i prepisao mi  Conprosta 3*3.Stanje se vremenom samo pogorsalo,istina mokraca vise  nezaudara ali zato sada otezano mokrim,nepotpuno,uopste nemam normalan  osecaj za mokrenjem i cesto tesko i otpocinjem mokrenje.Ponekad imam bol  u dnu stomaka i jako nelagodan osecaj i u samom penisu-opsti osecaj  napetosti u celom tom predelu.Cesto pijem i Aspirin jer mi on najvise  pomaze.Na poslu stojim i to dodatno pogorsava stvar.Trenutno nisam  zdravstveno osiguran tako da nisam u mogucnosti da idem na detaljnije  preglede a ocigledno je da se radi o prostati.Mora da postoji nesto sto  bi makar malo ublazilo ovaj opste depresivan osecaj...Recite mi  konkretno sta moze da pomogne i makar za delic olaksa ovaj opste potpuno  neprijatan osecaj.Nesavetujte m!  i hitno javljanje doktoru jer cu to sigurno uciniti kad budem u  mogucnosti.Imali uopste nesto sto moze da pomogne,neki lek za  ovo?Unapred hvala na konkretnom odgovoru i cestitam na tako zavidnom  uspehu!

    Odgovoreno: 29. 12. 2007.
    •  Ovde se radi o infekciji mokracnih puteva(upala prostate) koji u vasim  godinama nastaju bakterijama, koje se prenose seksualnim putem. Potrebno  je barem uraditi spermokulturu sa AB i jedan bris uretre na bakteriolosku  kulturu sa AB i urin na Trichomonas vaginalis. To su osnovni nalaz, nisu  preterano skupi, i nakon toga je potrebno ordiniradi AB. Kada date nalaze  , do rezultata uzimajte Ciprocinal tbl 500 mg 2 x 1 , ukoliko su  bakjterije osetljive na taj AB uzimajte ga 15 dana, i potom jos jedan 15  dana. Uokoliko je nalaz u sva tri testa uredan, uzimajte samo Ciprocinal  15 dana.   dr Vojinov