Poštovani doktore Vojinov,  imam 23 godine i analizom urinokulture ustanovljena mi je infekcija  urinarnog trakta bakterijom Escherichiom coli. Dobila sam da pijem tri  vrste antibiotika u trajanju od 28 dana, Palitreks (8 dana), Bactrim (10  dana) i Pipem (10 dana).  Zamolila bih Vas za savet u vidu neke preporuke ili preparata i  informaciju da li se pomenuta bakterija može preneti seksualnim putem.  Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 29. 12. 2007.
    • Antibiotska terapija je sasvim uredu. Sto se tice dodatne terapije  eventualno neki preparat Brusnice koji deluje kao uroantiseptik.  Seksualnim putem se moze preneti ukoliko se ta bakterija nalazi i u  vagini. Ukoliko je infekcija samo mokracnih puteva ne moze se preneti  seksualnim putem   dr Vojinov