Postovani !!! Moja cerka dugo godina ima problema sa eserihijom  koli u mokraci.Lecena je raznim antibioticima , cajevima.......Sada  trenutno pije xatral i nema eserihiju vec klebsielu pneumoniju.U  zadnja 3 nalaza urinokluture su pokazala da je ima preko  100.000.Radili smo i vaginalni bris i tamo je ista prica.Molim  vas ako mozete nesto vise da mi objasnite o toj bakteriji.Inace  ona se leci od rodjenja a sada ima 9 godina.  Unapred zahvalna zabrinuta majka !

    Odgovoreno: 29. 12. 2007.
    • Escherichia colli je nakcesci uzrocnik urinarnih infekcija, dok se  Klebsiela pneumonie nalazi odmah za njom. Problem kod zena jeste blizina  anusa odakle bakterije naseljavaju vaginu, a iz vagine prelaze u mokracni  kanal koji je kratk, za razliku od muskaraca, i lako izazivaju upalu  mokracen besike. Zbog ucestale pojave ovih infekcija, potrebno je uraditi  prevenciju tih infekcija( nedelju dana u mesecu pola doze  antibiotika -npr Nofocin, bez obzira sto je UK negativna, tokom 6 meseci.   dr Vojinov