Postovani, imam 27 god, zivim u malom mestu na jugu zemlje i moj problem  je sledeci:  Pocetkom godine (februar, cini mi se) poceo je da mi se povremeno  pojavljuje sekret iz penisa, belicaste boje,   zamucen, nekada gusci, nekada vodenkast. Napominjem cinjenicu (koju  nisam  pronasao na internetu kod ljudi sa slicnim   simptomom) da se ovo javlja prilikom vrsenja Velike nuzde! Dakle, kad  imam  stolicu, tada osetim da krene iz dubine   penisa, i na vrhu se pojavi mala kolicina tog sekreta. Nekada se ovo  desava 2-3 dana zaredom, a nekada prodje puno   vremena da se uopste ne desi.  Posle vise odlazaka urologu i razlicitih terapija, ovo se i dalje  povremeno desava! Prva dijagnoza je bila   uritriris, ispio sam dozu dovicina, nastavilo je da se desava. U junu je  uradjen lab. nalaz pozitivan na E.coli i na   Proteus mirrobilis (ako sam ovo poslednje dobro procitao sa nalaza),  ispio  sam dozu ciprocinala. Nalaz je posle toga   bio cist (krajem juna). Tokom leta mi se retko javljalo ono izlucivanje,  ali je s jeseni ponovo ucestalo.  Otisao sam u Vojnu bolnicu u Nisu u oktobru. Nalazi tamo radjeni su  sledeci: eho bubrega i besike bez promena, a eho   prostate citat: "prostata promera 48x30mm, hipoehogena (prostatitis?)",  u  mikrobioloskoj laboratoriji uzorak mokrace   i sperme je ostao sterilan.  Ponovo sam dobio ciprocinal, ispio ga, neko vreme se curenje nije  javljalo, ali sada ga evo ponovo. A poceo sam i da   osecam blag bol (vise osetljkivost, da tisti) u predelu donjeg stomeka,  nekad vise sa leve strane, a nocas sa desne.  Poslednje sto sam ispio u zadnjih 20-ak dana je Nitroxolin forte, od kog  nisam primetio znacajne rezultate. Isteklo   mi je vojno osiguranje tako da vise ne mogu da idem u VB kod iste  doktorke.  Prosle godine sam bio seksualnio aktivan u SAD-u, uvek sa jednom  devojkom  i uvek sa zastitom, ove godine sam samo jednom (u januaru) imao odnos,  bez  zastite ali i bez penetracije, od tad nisam seksualno aktivan.  Smatrate li da je u u mom slucaju u pitanju hlamidija? (Na nju nisam  testiran) Ili nesto drugo?  Hvala na vasem vremenu i na odgovoru i izvinite zbog opsirnosti mog  pitanja.

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Ovde se verovatno radi o upali prostati bakterijama. U principu kada se  iyoluje iz sperme neka bakterija potrebno je leciti istu,ali i kada se  nista ne izloluje, sto se desava u 80% slucajeva, potrebni su takodje  antibiotici. Ynaci dopuniti analize - uzeti bris uretre na bakteriolosku  kulturu, Chlamidiu, Mycoplasmu i Ureaplasmu.