analizom urinokulture nadjena je esherichia coli 10000000 cfu/ml.na  antibiogramu osetljiva je na ampicilin,cephalexin,ceftraxon,pipemidinska  kis,gentamicin,norfoxacin,trimeth.-sulfat,nitrofurantoin.  pocela sam lecenje cajevima i baktrimom[2x2]  zanima me koji su jos nacini lecenja i koliko je skodljiva u toj  kolicini  i sta moze izazvati.  hvala

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Upale mokracne besike - cistitisi predstavljaju najcesce urolosko  oboljenje. Inace se relativno kalko lece i potrebno je 3-7 dana  antibiotika. Posto je na Bactrim osetljiva ,a Escherichia zna da bude  uporna, moze se eventualno dodati jos jedan antibiotik 10 dana. Inace  nakon terapije ponoviti UK sa AB. Uzimati stovise tecnosti. AB su lekovi  izbora