Imam 21. godinu, od 17. godine izbacujem nekad 1 nekad 2 kamena iz  bubrega  i tako svake godine. Stalno mi se stvaraju novi. Najveci je bio 7mm i sve  sam ih izbacila prirodnim putem. Da li je mogu da pijem neke lekove da mi  se  oni vise ne stvaraju, negde sam procitala da je to od neke kiseline ili  tako  necega i da se radi neki nalaz iz urina? Proslo je 5 meseci od poslednjeg  napada a ja vec strahujem od sledeceg...Molim za pomoc  Hvala mnogo

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Ukoliko zalite da znate zasto nastaju , sacuvajte jedan od kamenja koji  izbacite i odnesite ga na analizu u laboratoriju. Na osnovu njegovog  sastava se sazna o kojoj vrsti kamena se radi i na osnovu toga se moze  odrediti terapija i odgovarajuca dijeta.   dr Vojinov