imam bolove u desnom testisu, ne prejake niti ucestane kao neko  pulsiranje...Isao sam kod urologa koji mi je dao da radim urinokulturu,  spermokulturu i ultrazvuk bubrega i testisa. Sve je u redu osim sto pise  da  imam varikokelu. Na pitanje sta je varikokela odgovorio mi je da to nije  nista i da to samo oni tako oznacavaju nesto. Drugi lekar mi je rakao da  opet nema nista i po dodiru da je sve uredu . Ja sam rekao da me nesto  boli  i on na to prepisao ciprocinal i dovicin onako "napamet". Naznam sta da  radim da i da popijem lekove jer sam u nedoumici jer neznaju sta mi je.  Ja  sam na dodir uocio razliku vene u denom i levom testisu i u desnom je  veca.  Boli me i kada dodirmem mesto gde ta vena ulazi u tastis. Neznam sta da  radim i kome dalje da se ogratim i koje ana lize da uradim. Strah me da  ne  dodje do neke komplikaje posle koje je sve kasno. Sta da kazem urologu i  u  kom pravcu da ide moje lecenje tj da se ustanovi pravi razlog javljanja  bola.

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Varikocela je prosirena vena testisa i njene posledice mogu biti  ostecenje sprocesa stvaranja spermatozoida i eventualno ostecenje i tog  testisa. Tegoba u vidu bola moze biti posledica prosirene vene. Leci se  operativno u slucaju loseg spermograma. Inace bol u testisu moze poticati  i od infekcije prostate. Potrebno je uraditi briseve uretre na bakterije,  Chlamidiu, Mycoplasmu i Ureaplasmu i eventualno lečiti infekciju.   dr Vojinov