Postovani doktore imam 23 godine, imam problem sa testisima ako se moze  nazvai tako, problem je u toome sto mi je desni testis nekako u visem  polozaju tj, vislji u odnosu na levi , cesto osetim kao da se nekako uvue  unutra, cesto osetim pogotovu u vremenu zime neki tup bol, cak mi se cini  da  je manji od levog i nije u istom polozaju kao i levi. Nikada se nisam  obracao nijednom lekaru ovo mi je prvi put da govorim o tome. Molim vas  za  savet ukoliko je moguce uopste na ovaj nacin dati neki savet tako reci na  slepo bez ikakvi h pregleda, niti znam kome bih se lekaru obratio. Molim  vas savet. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Normalno je da se testisi ne nalaze u istoj ravni, tj da je jedan visi od  drugog. Povlacenje testisa na gore je posledica jaceg kremastericnog  misica te ni ovo nije patologija. Povremeni bol moze biti posledica uplae  prostate , ali i nekih struktura na testisu. Potreban je pregled, UZ  testisa i bakterioloske analize na infekciju,  dr Vojinov