Postovani doktore Vojinov,  pisem u ime svog decka. Nakon odnosa povremeno mu se pojavljuje crvenilo  na glansu koje ubrzo prestaje. Poslednji put se pojavilo i perutanje, kao  i  suvoca vrha prepucijuma, sto je bilo veoma bolno i pucalo prilikom  prevlacenja. Stanje se pogorsalo usled uzimanja antibiotika zbog  prehlade.  nakon prestanka te terapije, skoro da se nista ni ne primecuje i bol je  prestao. Bila sam kod ginekologa, i posto sam vec ranije imala 5. i 6.  grupu  sekreta, doktor mi nije radio vb, vec mi odmah prepisao vaginalete  macmiror.  interesuej me da li su promene kod mog partnera uzrokovane gljivicnom  infekcijom, koju kremu za to da koristi, da li je moguce da se trihomonas  vratio i da li za to postoje simptomi kod muskaraca i koje tablete za to  da  koristi. Unapred veoma zahvalna!  P.S. Veoma je stidljiv i nikako ne mogu da ga nagovorim da poseti  urologa  ili dermatologa.

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Pojava crvenila moze biti posledica gljivicnih infekcija. Inace ceste  upale prepucijama mogu da dovedu do manje elestičnosti te koze i pojave  pucanja prilikom prevlacenja. Inace Trichomonas se kod muskaraca  manifestuje smentnjama pri mokrenju i pojavom sekreta iz mokracnog kanala  ili moze biti u potpunosti bez simpotoma. Potrebno je leciti oba partnera,  a prisustvo kod muskaraca se proverava pregledom urina na Trichomonas.  Leci se metronidazol tabletama 2 g jednokratno.