Postovani doktore, pre nekih 30 dana osetio sam bol i peckanje pri mokrenju i istovremeno mi je iz penisa izlazio nekakav beli sekret. Ja sam na svoju ruku poceo da pijem bactrim i uvin caj i posle par dana bilo mi je bolje sto se problema sa mokrenjem tice, medjutim nekih 5 - 6 dana posto sam poceo da pijem bactrim osetio sam jak bol u grudima i ukocenost leve ruke, pracene temperaturom 37,2. Bio sam kod svih mogucih lekara i uradio analize krvi i mokrace ( veliku listu i standardni pregled urina) i sve mi je uredu. Bela sluz mi se kasnije javljala kroz stolicu, i kada dobijem napad gusenja i bol u grudima bude mi lakse posto posetim toalet(tj. posto se ispraznim). Radio sam i helico bactery test i on je negativan. Sto se lekova tice pio sam panklav(prepisao lekar opste prakse) i demetrin i brufen(prepisao kardiolog uz dijagnozu mialgije usled reume) i osecao sam blaga poboljsanja na par dana ali onda sve po starom. Molim za savet. Inace imam 25 godina, iz Kragujevca sam.

    Odgovoreno: 30. 11. 2007.
    • Tegobe vezane za gusenje sigurno nisu povezane sa uroloskim problemima. Pojave sekreta i peckanja pri mokrenju moze biti posledica infekcije mokracnih kanala bakterijama koje se ne mogu dokazati obicnim pregledom urina. Posto ste vec uzimali Bactrim moguce je i da je ta infekcija resena, medjutim postoji i mogucnost da je ona zaostala u kanalima. Potrebno je uraditi neke dodatne testove na infekciju tipa briseva uretre na bakterija i dati spermu na pregled i na taj utvrditi da li jos uvek postoji infekcija kod vas.  dr Vojinov