DA LI SU REZULTATI MOG SPERMOGRAMA U GRANICAMA NORMALE?       I) Opšti podaci o uzorku:       - razvijeno 60' po ejakulaciji    - izgled beličast    - viskioznost normalna    - volumen 3,1 ml       II) Analiza nativnog preparata:       - broj spermatozoida u 1 ml 94.000.000    - pokretljivost u toku prva 2h:    - aktivnih 30%    - u mestu 10%    - nepokretni 60%    - pokretljivost posle 3h:    - aktivnih 25%    - u mestu 5%    - nepokretni 70%    - aglutinacija +    - leukociti 10 - 13    - eritrociti 0

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Postoji smanjena pokretljivost spermatozoida, a prisustvo leukocita ukazjue na infekciju koja moze biti uzrok smanjene pokretljivosti. Potreban je uroloski pregled.   Ass mr sci dr Vojinov