Molio bih vas za objasnjenje. Kako tinejzer 14 god sam obavio operaciju   spustanja testisa. Spusteni testis je mnogo manji od drugog koji je bio na   svom "mestu". Nisam nikada imao problema sa njim, ali sam nedavno na   svoju   ruku obavio spermogram. Rezulati su bili losi, pa sam po preporuci urologa   koristio cink. Nakon sest meseci rezultati su mnogo bolji ali i dalje imam   povecan broj leukocita 10-15 i eritrocita 3-5 u ejakulatu. Moje pitanje je:   Koliko je verovatna aktivnost testisa koji je operisan u 14 godini? Da li je   moguce da imam neku infekciju sa ovakvim nalazima, iako se moja devojka   nedavno testirala i sve je bilo ok.

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Smatra se da testisi koji se ne spuste do 5 godine , pretrpe znatna ostecenja. Aktivnost tog testisa sigurno nije ista kao i zdravog. Bitna je i testosteronska aktivnost, a ne samo spermatozoidi. Prisustvo leukocita u spermi ukazuje na infekciju, te je potrebno da i vi uradite preglede na infekciju bez obzira sto devojaka nema pozitivne nalaze   dr Vojinov